Search
Close this search box.
ورزش گردن درد

ورزش های مناسب گردن درد

ورزش های مختلفی برای گردن درد می توانید انجام دهید که به شما در تسکین این دردها کمک می کند. به همین منظور توضیحات زیر همراه با تصاویر مرتبط آماده شده که با انجام هر کدام از حرکات طبق توصیه ها انجام شده می توانید عمل کنید.

اولین حرکت برای تسکین درد گردن

در این حرکت برای گردن درد ابتدا گردن خود را صاف بگیرید. به آرامی چانه خود را به سمت جلو ببرید. ۵ ثانیه در این حالت بمانید و سپس به حالت اولیه بازگردید. این کار را ۱۰ بار تکرار کنید.

ورزش های مناسب گردن1
ورزش های مناسب گردن۱

دومین حرکت برای تسکین گردن درد

به آرامی سر خود را به سمت کمر ببرید به حالتی که می خواهید به بالا نگاه کنید. ۵ ثانیه در این حالت بمانید و سپس به حالت اولیه بازگردید. این ورزش گردن درد برای انجام دادن در محل کار و برای پیشگیری ازگرفتگی گردن مفید است.

ورزش های مناسب گردن 2
ورزش های مناسب گردن ۲

سومین حرکت برای تسکین گردن درد

به آرامی سر خود را به سمت چپ بچرخانید و ۱۰ ثانیه در این حالت بمانید سپس به حالت اولیه (سر به سمت جلو) بازگردید و به آرامی سر را به سمت راست بچرخانید و مجددا ۱۰ ثانیه سر خود را دراین حالت نگه دارید و دوباره به حالت اولیه بازگردید. این ورزش گردن درد را ۱۰ بار تکرار کنید.

ورزش های مناسب گردن3
ورزش های مناسب گردن۳

چهارمین حرکت برای تسکین گردن درد

به آرامی سر خود را به سمت چپ خم کنید و با دست چپ به سر خود فشار بیاورید و در برابر خم شدن سر به سمت چپ مقاومت کنید. برای فشار آوردن در جهت مقابل دست خود، از عضلات گرردن خود استفاده کنید. ۵ ثانیه در این حالت بمانید و سپس به حالت اولیه بازگردید. این کار را در سمت راست نیز انجام دهید. این ورزش گردن را ۱۰ بار می توانید تکرار کنید.

ورزش های مناسب گردن 4
ورزش های مناسب گردن ۴

پنجمین حرکت برای تسکین گردن درد

به آرامی شانه های خود را به سمت بالا ببرید و برای هر ۵ ثانیه در این حالت نگه دارید و سپس به حالت اولیه بازگردید. این حرکت باید ۱۰ بار تکرار شود.

ورزش های مناسب گردن 5
ورزش های مناسب گردن ۵

ششمین حرکت برای تسکین گردن درد

به آرامی چانه ی خود را به سمت قفسه سینه نزدیک کنید و با حرکت نیم دایره ای سر خود را از سمت  شانه‌ی راست به چپ و بالعکس حرکت دهید. این ورزش گردن را ۱۰ بار تکرار کنید.

ورزش های مناسب گردن 6

بیشتر بخوانید: درمان دیسک گردن

هفتمین حرکت برای تسکین گردن درد

در یک وضعیت مناسب باشید. اجازه دهید سر شما به سمت شانه خم شود. می توانید همانطور که در تصویر می بینید، با کمک دست خود به کشش بیشتر گردن کمک کنید. همچنین می توانید با گرفتن نشیمنگاه صندلی با دست مخالف و راست کردن دست خود نیز به کشش بیشتر گردن کمک کنید. سی ثانیه در این حالت بمانید و این ورزش را برای سمت دیگر تکرار کنید. این حرکت را ۳ بار انجام دهید.

ورزش های مناسب گردن 7
ورزش های مناسب گردن ۷

هشتمین حرکت برای تسکین گردن درد

با کمک دست خود به پشت سر فشار بیاورید و سعی کنید به کمک عضلات گردن در مقابل این فشار مقاومت کنید. این حالت را برای ۵ ثانیه نگه دارید. سپس دست خود را در جلوی سر قرار دهید و این ورزش گردن را تکرار کنید.

ورزش های مناسب گردن 8
ورزش های مناسب گردن ۸

بیشتر بخوانید: درمان قطعی آرتروز گردن

نهمین حرکت برای تسکین گردن درد

یک حوله دور گردن خود بیاندازید و دوسر آن را با دستان خود بگیرید و بکشید. به آرامی، تا جاییکه  می توانید سر خود را بالا ببرید و به بالا نگاه کنید. با حوله  به آرامی به گردن خود فششار بیاورید تا بتوانید در حین بالا بردن سر و کشش گردن، به خوبی از مهره های گردن خود پشتیبانی کنید. د رحین انجام این ورزش گردن نباید مکث کنید. به آرامی به حالت اولیه بازگردید. این ورزش برای گردن درد را ۱۰ بار تکرار کنید.

ورزش های مناسب گردن 9
ورزش های مناسب گردن ۹

بیشتر بخوانید: درمان دیسک گردن بدون جراحی

مطالب مرتبط
فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *