Search
Close this search box.
جراحی آندوسکوپی دیسک کمر

شناخت بیشتر در خصوص آندوسکوپی دیسک کمر

آندوسکوپی دیسک کمر یکی از روش های عالی و موثر برای بیمارانی است که از مشکلات دیسک ناحیه کمر رنج می برند. این روش درمانی به بیمار کمک می کند تا در زمان کوتاهی بهبود پیدا کند.

شناخت-بیشتر-در-خصوص-آندوسکوپی-دیسک-کمر

جراحی آندوسکوپی ستون فقرات به شما امکان می دهد تا به طور موثر مشکلات کمر و درد سیاتیک ناشی از فتق دیسک کمر، با یا بدون عصب آسیب دیده، تنگی روزنه و بیرون زدگی دیسک که باعث کمردرد شدید می شود از بین رفته و کیفیت زندگی بالایی را برای بیمار به ارمغان آورد. این روش درمانی مزایایی بسیاری برای بیمار در پی دارد.

در ادامه تمام موارد مربوط به آندوسکوپی دیسک کمر را بررسی خواهیم کرد.

منظور از آندوسکوپی دیسک کمر چیست؟ 

یکی از جدیدترین و پیشرفته ترین روش های درمان دیسک کمر، روش جراحی آندوسکوپی است. در این روش، یک برش کوچکی در بدن ایجاد می شود، و پس از آن دوربینی با توان بینایی فوق العاده بالا وارد بدن خواهد شد. با این کار پزشک قادر است در مانیتور بزرگی، تمامی اندام های درونی بیمار را مشاهده کند.

اصولا از این روش برای بهتر و دقیق تر یافتن محل ضایعه و در نتیجه انجام عمل جراحی استفاده می شود. باید بگوییم آندوسکوپی نیاز به پیشرفته ترین تکنولوژی و سیستم دیجیتال دارد. برای این عمل لازم است از دوربین های پر قدرت و بسیار ظریفی استفاده شود، که توانایی زیادی در سیستم پزشکی دارند.

جراحی آندوسکوپی شامل فناوری‌های پیشرفته‌ای مانند ویدیوی HD، لیزر و فرسایش رادیوفرکوئنسی و غیره در میان سایر فناوری‌های پیچیده برای ارائه یک جراحی ایمن، سریع و مؤثر و تسکین درد به بیمار است. امکان درمان موثر درد کمر و سیاتیک را فراهم می کند.

۰۰:۵۹
truncate dir-rtl

درمان کامل آندوسکوپیک ستون فقرات دیسک های فتق شده و تنگی کانال نخاع

کاربردهای آندوسکوپی دیسک کمر

بیشترین کاربرد این عمل در رشته مغز و اعصاب است. زیرا بیمارانی که با مشکلات اعصاب درگیر هستند، علت آن به طور معمول بروز اشکال در دیسک کمر آن ها است. از این رو می توان با تکنیک جراحی فوق آندوسکوپی، به برطرف کردن مشکلات بیماران کمک شایانی نمود.

بسیاری از بیماران که در مورد این روش درمانی اطلاعاتی ندارند، می توانند از فیلم جراحی استفاده کنند. با انجام این جراحی می توان تنگی کانال نخاعی و بیرون زدگی دیسک کمر را به راحتی درمان کرد. بیشتر بیمارانی که از این تکنیک برای درمان خود استفاده کرده اند، به نتیجه مناسبی دست یافته و بسیاری از مشکلات خود را برطرف نموده اند.

این روش نیز برای بیماران مبتلا به کمردرد اما بدون درد پا تشعشع یا کمبود نوروژنیک (ضعف عضلانی، سوزن سوزن شدن و غیره) که جراحی سنتی یک گزینه برای آن ها نیست و به صورت محافظه کارانه با موفقیت کمی درمان شده اند، نیز پتانسیل دارد.

روش جراحی آندوسکوپی کم ترین صدمه را به بافت های اطراف ستون فقرات وارد کرده، و به این طریق اعصاب و کانال نخاعی بدون آسیب دیدگی باقی خواهد ماند. با این روش درمان، احتمال بروز عوارض و چسبندگی های بعد از جراحی در بیمار به حداقل خواهد رسید. با تمامی این تفاسیر می توانیم بگوییم که این جراحی  از درد کمی برخوردار بوده، و نیازی به بیهوشی عمومی ندارد.

عمل آندوسکوپی دیسک کمر

روش درمان آندوسکوپی دیسک کمر

در روش جراحی آندوسکوپی دیسک کمر امکان انجام جراحی کمر را از طریق یک برش ۷-۹ میلی متری حداقلی در پوست را می دهد. ساختارهای استخوانی و بافت‌های نرم کمر با دوربین فیلمبرداری که در داخل آندوسکوپ قرار می‌گیرد، به‌طور دقیق مشاهده می‌شوند. این امکان استفاده از ابزارهای کوچک را فراهم می کند که باعث کاهش خونریزی می شود و ساختارهای مهم ستون فقرات کمری بدون به خطر انداختن ثبات آن حفظ می شود. جراحی آندوسکوپی را می توان با بی حسی موضعی انجام داد. بنابراین، بهبودی بیمار پس از عمل بسیار سریعتر است.

روش-درمان-آندوسکوپی-دیسک-کمر

مزایا آندوسکوپی دیسک کمر

مسلما هر روش درمانی دارای فوایدی است. این جراحی نیز می تواند مشکلات و بیماری های بسیاری از قبیل پارگی دیسک، برآمدگی دیسک، فتق دیسک، بیماری ریشه های عصبی، پارگی دیسک گردن، التهاب عصب بازویی و … .را از بدن دور کند.

البته برای آن که بدانید آیا عمل آندوسکوپی کمر فایده دارد یا خیر، باید واکنش بدنتان نسبت به عمل جراحی را بررسی کنید. بیشتر بیمارانی که آندوسکوپی می شوند، اصولا پس از بازگشت به منزل و تنها بعد از چند روز می توانند فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرند.

مزایای آندوسکوپی دیسک کمر

اما بیمار لازم است علائم و نشانه های بعد از عمل را به خوبی زیر نظر داشته باشد، تا در صورت بروز هرگونه مشکلی آن را با پزشک خود در میان بگذارد. در چنین صورتی پزشک قادر است تعیین کند که بیمار پس از چند روز بعد از عمل قادر خواهد بود به سمت زندگی عادی خود بازگردد.

هزینه عمل آندوسکوپی دیسک کمر

هزینه انواع جراحی ها، مسئله مهمی است که ذهن بیماران را پیش از جراحی به خود مشغول می کند. بیمارانی که قصد دارند جراحی آندوسکوپی انجام دهند، باید بدانند که میزان هزینه آن چقدر است. معمولا برای تعیین میزان هزینه جراحی آندوسکوپی دیسک کمر، باید ابتدا به محلی که در آن جراحی انجام می شود توجه نمود. بیمارستان های دولتی یا کلینیک ها، هر یک هزینه های متفاوتی برای جراحی آندوسکوپی دریافت می کنند.

علاوه بر این نیز میزان دستمزد متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات، بسته به منطقه جغرافیایی متفاوت است. از این رو این مسئله نیز به نوبه خود می تواند در میزان هزینه عمل تاثیر گذار باشد. پزشکان متخصص در جلسه اول پیش از جراحی، برای بیماران خود در مورد تمامی مسائل صحبت می کنند.

اما برای آن که بتوان هزینه این جراحی را به درستی تعیین کرد، لازم است روش درمانی مورد نظر، شدت دیسک کمر، داروهایی که بیمار بعد از عمل به آنها نیاز دارد، آزمایشاتی که باید قبل از عمل انجام دهد و موارد دیگر را مد نظر قرار داد. پس از آن میزان هزینه برای بیمار شفاف شده و می تواند اقدام به انجام این روش درمانی برای برطرف کردن بسیاری از مشکلات خود نماید.

بهترین جراح آندوسکوپی دیسک کمر کیست؟ 

برای آن که بدانید بهترین جراح آندوسکوپی دیسک کمر کیست، لازم است پیش از آغاز درمان از بیماران ایشان تحقیق کنید. می توانید با مراجعه به وب سایت رسمی ایشان نیز، تصاویری از عمل های گذشته ایشان مشاهده نموده و پس از انجام بررسی های لازم، در مورد میزان مهارت پزشک خود اطمینان حاصل نمایید.

هر جراحی بر روی بدن از حساسیت بالایی برخوردار است. به همین دلیل لازم است حتما ابتدا در مورد پزشک خود به خوبی تحقیق نموده و از مهارت و تخصص ایشان اطمینان حاصل نمایید. بهترین جراحان آندوسکوپی در ایران، پزشکانی هستند که نسبت به این روش درمانی مهارت و تجربه بالایی دارند.

طبق تحقیقاتی که بر روی میزان موفقیت آمیز بودن این روش درمانی انجام شده است، بیش از ۸۰ درصد بیماران بعد از جراحی از عمل رضایت داشته اند. البته این میزان موفقیت تا حدودی به مهارت و تجربه پزشک وابسته است. اما پس از عمل نیز رعایت نکات ایمنی توسط بیمار، دلیل دیگری است که می تواند در موفقیت آمیز بودن این روش جراحی موثر باشد.

به طور کلی دو هفته زمان لازم است تا بدن بیمار بعد از جراحی به حالت طبیعی خود باز گردد. پس از آن بیمار می تواند فعالیت های روزانه خود را آغاز نموده و زندگی عادی خود را آغاز کند.

عمل آندوسکوپی چقدر طول می کشد؟

انجام عمل آندوسکوپی دیسک تنها به ۳۰ الی ۴۰ دقیقه زمان نیاز دارد، در کلینیک های درد انجام می شود و درصد موفقیت آن بسیار بالا است. برای آنکه بخواهید با روش آندوسکوپی، دیسک را به طور کامل از بدن خارج کنید، نیاز است حتما با فوق تخصص مشورت نموده و راهنمایی از ایشان دریافت کنید.

عمل-آندوسکوپی-چقدر-طول-می-کشد؟

سوالات متداول آندوسکوپی دیسک کمر

در این بخش قصد داریم به مهم ترین و پر تکرارترین سوالاتی که از سوی مخاطبین این وب سایت در خصوص این نوع روش عمل نوین که برای درمان دیسک در ناحیه کمر و رفع دردهای ناشی از آن انجام می شود در اختیارتان قرار دهیم تا هر گونه ابهانی در این مورد دارید برطرف گردد.

مراقبت های ضروری پس از عمل آندوسکوپی دیسک چیست؟

در صورتی که احساس می کنید حالتان خوب شده است و نسبت به پیش از عمل هیچ دردی ندارید، باز هم بهتر است از برداشتن چیزهای سنگین خودداری کنید و بدون تایید پزشک خود هیچ گونه فعالیتی انجام ندهید. پس از گذراندن دوره کامل درمان، موفق خواهید شد مشکلات خود را به طور کامل برطرف نمایید.
البته لازم به ذکر است درد بعد از عمل معمولاً بلافاصله به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. از این رو، در هفته اول پس از جراحی، نیاز به دوز کم داروی مسکن است.

عمل آندوسکوپی عوارضی هم در پی دارد؟

خطرات عمل آندوسکوپی کم تهاجمی گاها در برخی از موارد مشابه جراحی سنتی باز است. با این حال منافع بیشتر است. اما نتایج حاصله از عمل در بیماران هدف و تمرکز اصلی متخصصین این حوزه درمانی است. برخی از بیماران ترس از فلج شدن در اثر جراحی ستون فقرات دارند. اما بهتر است بدانید چنانچه در بهترین مراکز درمان درد اقدام به انجام این عمل کنید، دیگر جای نگرانی نیست و با کمک به روزترین تجهیزات و مانیتورهای تخصصی که در آن سرنخ‌های الکتریکی در ناحیه خاصی از بدن قرار می‌گیرند که به جراح اجازه می‌دهد تا اعصاب نخاعی و/یا نخاع را در طول جراحی نظارت کند. جراح، یک تکنسین خبره در اتاق عمل مشاهدات گسترده ای انجام داده و بدین ترتیب جلوی بروز هر گونه آسیب و عوارضی را گرفت.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای انجام این عمل هستند؟

بسیاری از بیماران کاندید جراحی آندوسکوپی با انواع شایع اختلالات ستون فقرات تشخیص داده شده اند. برخی از این تشخیص ها عبارتند از فتق دیسک متوسط ​​تا شدید، آرتروپاتی فاست، سیاتیک و تنگی نخاع. با این حال، جراحی ستون فقرات همیشه اولین درمان نیست. به طور کلی توصیه می شود که انواع درمان های غیر جراحی (مانند تزریق ستون فقرات، فیزیوتراپی) قبل از هر نوع جراحی ستون فقرات از جمله ESS انجام شود.

چنانچه سوال یا نظری در مورد این مقاله مجددا برای تان ایجاد شد، می توانید از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید:

نام و نام خانوادگی
ایمیل
شماره تلفن:
فرم‌ها با موفقیت ثبت شد!
There has been some error while submitting the form. Please verify all form fields again.

اندیشه های پایانی

پیشرفت در تکنولوژی، تکنیک جراحی آندوسکوپی دیسک کمر را توسعه داده است، این روش یک گزینه جراحی ستون فقرات است که در صورت انجام آن توسط بهترین فوق تخصص کنترل و درمان درد بسیار ماهر و با تجربه، مزایای بالقوه ای را برای فرد به ارمغان خواهد آورد. این نسخه افراطی از جراحی کم تهاجمی ممکن است برای نسل جدیدی از بیمارانی که با کمردرد و گردن درد مزمن زندگی می کنند نیز مفید واقع شود.

با توجه به مطالب مورد بحث در این مقاله به این نتیجه می رسیم که با استفاده از جدیدترین روش های درمانی می توان به بهبودی سریع تر با حداقل میزان تهاجم دست یافت پس دیگر نیازی به نگرانی و ترس از انجام درمان نیست.

مطالب مرتبط
فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *