Search
Close this search box.
مزایای ارتوکین تراپی

مزایای ارتوکین تراپی

ارتوکین تراپی یک روش منحصر به فرد امروزی است که می‌تواند دردها و التهاب‌های مفصلی شما را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد. این یک تعریف کلی از این روش جادویی می‌باشد. ارتوکین تراپی مزایای بسیار زیادی دارد که آنها را در قالب یک مقاله به نام مزایای ارتوکین تراپی برای شما حاضر کردیم. با ما همراه باشید تا با مزایای این روش بیولوژیکی بیشتر آشنا شوید.

برای مشاوره و وقت دهی در این خصوص می‌توانید با ما در تماس باشید.

نام و نام خانوادگی
شماره تماس
پیام
فرم‌ با موفقیت ثبت شد! منتظر تماس کارشناسان ما باشید
لطفا دوباره تلاش کنید!!

ارتوکین تراپی چه کاربردی دارد؟

ارتوکین تراپی یک روش درمانی است که در آن از تزریق یا مصرف محلول حاوی ارتوکین ها به عنوان دارو استفاده می‌شود. ارتوکین ها هورمون‌هایی هستند که در بدن تولید می‌شوند و وظیفه دارند به سلول‌های بدن کمک کنند که در برابر التهاب و عفونت‌ها مقاومت نشان دهند. از مزایای ارتوکین تراپی باید بدانید که با تزریق ارتوکین ها به محل درد، این روش می‌تواند به درمان دردها و التهابات مرتبط با بیماری‌های مختلف مانند آرتریت روماتوئید، سندرم تنش عضلانی ران، آسیب‌های ورزشی و زانوهای دردناک کمک کند.
با این حال، این روش درمانی همچنین ممکن است با عوارض جانبی مانند درد و تورم موضعی، خستگی و تب همراه باشد، بنابراین قبل از استفاده از آن، باید با پزشک خود مشورت کنید.
دکتر محمدرضا آریانی می‌تواند مشاوره‌های سودمندی را در زمینه ارتوکین تراپی در اختیار شما قرار دهد.

روند انجام ارتوکین تراپی

در ابتدای انجام فرایند ارتوکین تراپی از ورید اصلی که در ساعد بیمار قرار دارد با استفاده از سرنگ مخصوص خون به اندازه نیاز گرفته می‌شود. ساختار این سرنگ به گونه ای است که می‌تواند آغاز کننده فرایندی باشد که در آن سلول‌های منحصر به فردی در خون برای تولید پروتئین ضد التهابی گیرنده را تحریک می‌کنند.

 1. قبل از انجام ارتوکین تراپی شما نیاز به مشاوره قطعی پزشک متخصص دارید. از مزایای ارتوکین تراپی دکتر این است که مشاوره‌های قبل از انجام این فرایند را به درستی انجام می‌دهد.
  در این مرحله دکتر با انجام آزمایش‌های فیزیکی یا شیمیایی متوجه نیاز اصلی بیمار می‌شود و می‌تواند تشخیص‌های منحصر به فرد تری را برای بیمار ارائه دهد.
 2. در مرحله بعدی با توجه به درد شما و تشخیص پزشک فرایند ارتوکین تراپی روی شما صورت می‌گیرد و با استفاده از پروتئین‌های مناسب می‌توان التهاب را کاهش داد.
 3. در نهایت و بعد از تزریق ارتوکین پزشک مربوطه به شما توصیه‌های لازم را می‌دهد تا بتوانید بیشترین نتیجه را از فرایند ارتوکین تراپی داشته باشید.
  جالب است بدانید که ارتوکین تراپی یک دستاورد بسیار ویژه در زمینه ارتوپدی مولکولی است که در بلند مدت می‌تواند تاثیر بسزایی روی سلامت مفصل‌های آسیب دیده و درد زانو داشته باشد.

مزایای ارتوکین تراپی

ارتوکین تراپی یک روش جدید در درمان درد است که توس متخصصین این حوزه در موارد مختلفی استفاده می شود. این روش درمانی هم چون سایر تکنیک های مورد استفاده در درمان و کنترل درد های این چنینی بسیار موثر بوده و مزیت های مختص به خود را دارد. این روش محاسن بسیار زیادی برای بیمار دارد؛ از جمله:

 1. یکی از مهم ترین مزایایی که دارد این است که عوارض جانبی جدی را به دنبال ندارد و می توان با رعایت مواردی که از سوی پزشک توصیه می‌شود، آن را با حداقل میزان تهاجم انجام داد.
 2. اثرات کنترل کننده درد دارد.
 3. باعث افزایش فعالیت و رفع محدودیت‌های حرکتی در مبتلایان به آرتروز زانو می‌شود.
 4. با کمک این روش درمانی می‌توان جراحی تعویض مفصل زانو که ممکن است برای بسیاری از افراد سنگین و سخت باشد، به تعویق می‌افتد.
 5. موجب رفع اختلالات حرکتی در ناحیه کمر و زانو می‌شود.
 6. از پروتئین‌های طبیعی بدن انسان برای تزریق و درمان آن استفاده می‌شود.
 7. این روش ماندگاری طولانی و اثربخشی بالایی دارد.
 8. ارتوکین تراپی خاصیت توانبخشی سریع دارد.
مزیت استفاده از ارتکین تراپی

در چه مواردی می‌توانیم از ارتوکین تراپی استفاده کنیم؟

یکی از مزایای ارتوکین تراپی این است که می‌توان از آن در بهبود دردهای مفصلی گوناگون استفاده کرد. به طور مثال برای دردهای مربوط به ستون فقرات و رباط‌ها و همینطور عضلات و تاندون‌ها می‌توان از این روش درمانی استفاده کرد. از مزایای ارتوکین تراپی می‌توان به درمان مفصل هایی که آرتروز دارند نیز اشاره داشت.
در این روش می‌توان انگشتان دست و پا و مچ پا، زانوها و لگن، شانه‌ها و آرنج‌ها و حتی مچ دست را بهبود داد. البته که هر بیماری منحصر به فرد مراجعه کننده می‌باشد و شما باید قبل از انجام هر گونه عمل درمانی با پزشک مشاور خود در ارتباط باشید. کلینیک دکتر آریانی به شما در انجام مشاوره‌های قبل از ارتوکین‌تراپی کمک شایانی می‌کند.

آیا ارتوکین تراپی به کاهش درد مفصلی و آرتروز کمک می‌کند؟

از مزایای ارتوکین تراپی باید به کاهش دردهای مفصلی اشاره داشت زیرا این عمل پروتئینی می‌تواند بیماری‌های تحلیلی شما را که در مرور زمان ایجاد شده‌اند را کاهش دهدارتوکین تراپی یکی از روش‌های درمانی برای کاهش دردهای مفصلی و آرتروز است. این روش درمانی از طریق تزریق مستقیم ارتوکین، که یک پروتئین طبیعی است که در مفاصل تولید می‌شود، به مفاصل انجام می‌شود. ارتوکین تراپی می‌تواند در کاهش التهاب، درد و تورم مفاصل موثر باشد.

هدف از ارتوکین تراپی، تحریک فرایند خودترمیمی بدن است که منجر به بازسازی بافت‌های مفصلی و بهبود وضعیت درد و التهاب مفاصل می‌شود. در برخی موارد، این روش درمانی ممکن است به مدت چند هفته تا چند ماه تکرار شود.

مزایای ارتوکین تراپی شامل کاهش درد، بهبود حرکت و عملکرد مفصل، کاهش نیاز به مصرف داروهای درد آور و ضد التهاب و افزایش کیفیت زندگی بیمار می‌باشد. با این حال، این روش درمانی همچنین دارای محدودیت‌ها و عوارض جانبی مانند عفونت، خونریزی، و درد موضعی است که باید در نظر گرفته شود.

در نتیجه، مشاوره با پزشک متخصص درد برای تعیین روش درمانی مناسب برای شرایط خاص بیمار لازم است و شما بهتر است با دکتر برای انجام این فرایند در ارتباط باشید.

بعد از ارتوکین تراپی چه اتفاقی می‌افتد؟

پزشک متخصص شما حتماً بعد از انجام ارتوکین تراپی به شما توصیه می‌کند که ۴۸ ساعت بعد از درمان به هیچ عنوان فعالیت‌های فیزیکی انجام ندهید و استراحت مطلق داشته باشید. یک سری عوارض جانبی وجود دارد که بعد از انجام ارتوکین تراپی ممکن است به آنها دچار شوید اما قابل توجه نیستند. این عوارض شامل بی حسی‌های خفیف به مدت ۲ ساعت و یا گرم و سرد شدن ناحیه تزریق می‌باشد. از مزایای ارتوکین تراپی باید به نداشتن دوره نقاهت اشاره داشت. البته ارتوکین تراپی به بدن بیمار منحصر می‌شود و ممکن است عوارض مختلف آن با توجه به فیزیک بدن شما متفاوت باشد.

در نهایت سخن

در پایان باید بدانید که مدت زمان تأثیر این تزریق در هر فرد متفاوت است و به شدت آسیب دیدگی بیمار ربط دارد. بعد از درمان یک برنامه سنگین برای توانبخشی بیمار و قسمت آسیب دیده‌اش پایه‌ریزی می‌شود که این برنامه توسط پزشک به شما تقدیم می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر و انجام مشاوره‌های لازم در زمینه ارتوکین تراپی و دانستن مزایای ارتوکین‌تراپی در قالب تخصصی می‌توانید با مشاوران در بهترین کلینیک درد در تهران در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط
فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *